February 23, 2009

Playa Dorada

Posted in Adventure, Culture, Dominiakana, History, Holiday, Holidays, Hotel, Lifestyle, News, Photo, Travel, Wakacje, World at 11:53 am by dominikanahotele

Prowincja Playa Dorada i jej główne miasto o tej samej nazwie rozciąga się na wschód od Puerto Plata, w odległości ok. 5 km do stolicy prowincji.

Krajobrazy regionu zachwycą największego estetę, nie można pozostać obojętnym wobec bujnej, egzotycznej roślinności, złocistych plaż Bursztynowego Wybrzeża i gór porośnięte gęstym lasem. Wszystko to zapewnia nam moc wrażeń i udany wypoczynek.

Miasto Playa Dorada to jedno z najbardziej malowniczych miejsc regionu – znajdziemy tu luksusowe hotele, bary z muzyką na żywo i profesjonalne pole golfowe – to atuty tej okolicy, a wszystko to otoczone plantacjami bananowców i trzciny cukrowej.

Urok tej niewielkiej, typowo turystycznej miejscowości tkwi w połączeniu bazy wypoczynkowej i nieokiełznanej przyrody. Luksusowe hotele położone wzdłuż Bursztynowego Wybrzeża oferują najbardziej wyrafinowane udogodnienia, bogate wieczorne imprezy kulturalne i programy animacyjne.

Od strony lądu ciągną się wzgórza porośnięte kokosowymi palmami. Samo Playa Dorada dzisiaj jest jednocześnie doskonale rozwiniętym ośrodkiem turystycznym i jednym z najstarszych miast Nowego Świata z zabytkami cywilizacji Majów.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: